top of page

Stylové, rustikální, netradiční, komfortní. Tak by se dalo stručně charakterizovat ubytování v naší kompletně vybavené chalupě, kterou vám nabízíme k pronájmu. Snažili jsme skloubit prvky moderní a komfortní s prvky tradičními,

které jsou typické pro lokalitu Šumavy a Lipenska. Proto zde naleznete velkou kachlovou pec s ležením, kachlový sporák s troubou, roubené stěny či přiznané kameny. Naproti tomu však výkonný elektrický kotel pro alternativní vytápění, rustikální kuchyňskou linku se všemi potřebnými spotřebiči nebo rychlý internet prostřednictvím wifi.

nekuřácký

objekt

wifi

zdarma

trampolína,
dětské hřiště
a pískoviště

parkování

zdarma

otevřeno

celoročně

zvířata

po domluvě

3 ložnice

2 koupelny

30 minut

na Hochficht

infra

sauna zdarma

Chalupa je ideální pro Vaši rodinnou dovolenou v krásné přírodě Šumavy a Lipenska.

Máme ubytovací kapacitu pro 12 spících osob, chalupa se pronajímá jako celek.

 

Spaní je zajištěno v podkroví chalupy, kde naleznete 2 x 4 lůžkový pokoj a 1 x 2 lůžkový pokoj.

Na patře je samostatná koupelna s WC a vanou. V přízemí je možnost spaní přímo na kachlové peci.

Druhá koupelna s WC a sprchou je součástí přízemí.

Obývací místnost s kachlovou pecí

Srdcem celé chalupy je obývací pokoj - společenská místnost s překrásnou kachlovou pecí!

 

Dominantou je již zmíněná kachlová pec s výměníkem a postelí. K dispozici je velký rozložitelný jídelní stůl (2 m, 2,5 m

a 3m) ke kterému si může sednout až 12 lidí. Dále můžete využít pohodlnou sofa ve tvaru "L" s konferenčním stolkem.

Ve společenské místnosti se také nachází velká LED televize.

Rustikální a kompletně vybavená kuchyně

Mysleli jsme i na místnost, kde si budete připravovat chutné pokrmy pro celé osazenstvo chalupy. Prostorná kuchyně byla realizována tak, aby odpovídala celkové kapacitě chalupy a poskytla vám maximální komfort během celé dovolené. Proto zde naleznete velkou lednici o objemu 233 litrů vč. mrazničky, myčku, mikrovlnnou troubu, horkovzdušnou elektrickou troubu s grilem, dotykovou varnou desku, varnou konvici, pákový kávovar na espresso, kávovar na kapsle Nespresso a veškeré kuchyňské náčinní a nádobí.

V kuchyni máte rovněž k dispozici sadu útěrek na nádobí a také základní erární suroviny (cukr, sůl, čaje, kečup, hořčice, atd.) V ceně jsou také tablety do myčky.

 

Další raritou je kachlový sporák s otevřeným ohništěm, ve kterém si můžete zkusit upéct vynikající kynuté buchty nebo nezapomenutelnou bábovku.

Romantické podkroví chalupy

V podkroví chalupy jsou pro vás připraveny 3 romantické a útulné pokoje s novým nábytkem a dostatkem úložného prostoru pro vaše věci. Na patře je dále situována koupelna s vanou, WC a podlahovým vytápěním.

 

Jedním z nejhezčích je pokoj s francouzským oknem, balkonem a překrásným výhledem na nejvyšší horu Šumavy (Plechý) a na Smrčinu (Hochficht).

Zejména východ a západ slunce je krásnou podívanou, kterou si brzy zamilujete. V tomto pokoji naleznete pohodlnou manželskou postel a stylový rozkládací gauč (vhodný jak pro děti, tak pro dospělé osoby).

 

Uprostřed podkroví se nachází útulná ložnice s manželskou postelí a výhledem do zahrady. 

 

Poslední pokoj je rovněž s výhledem do zahrady a poskytne ubytování 4 osobám.

Spaní je zajištěno na manželské posteli a pohodlném rozkládacím gauči. K dispozici je velká šatní skříň a komoda.

Zahrada a okolí

K chalupě náleží velký pozemek o velikosti 1.400 m². Plně k dispozici je zahradní gril, zahradní nábytek, ohniště a k němu náležící posezení. Nově trampolína pro děti, branky na fotbal a síť na volejbal / badminton!

V garáži, která přímo náleží k chalupě lze uschovat všechno potřebné vybavení a sportovní náčiní.

Parkování je zajištěno přímo na pozemku před chalupou.

Co vás nejvíce zajímá? Otázky a odpovědi

Jak je chalupa vytápěna? Lze vytápění regulovat?

Chalupa je vytápěna 2 způsoby. Primárně lze chalupu vytápět dřevem pomocí velké kachlové pece s výkonným výměníkem. K vašemu komfortu je možnost topení pomocí elektrického kotle s regulací prostřednictvím termostatu, teplotu lze nastavit dle vaší preference.

Orientační ceny doplatků elektřiny:

V ceně pobytu je spotřeba elektřiny 150 kWh zdarma = cca. 900 Kč. Nad rámec se doplácí při finálním vyúčtování.

- v letních měsících (květen - září) se doplatek za elektřinu pohybu od 0 - 1.000 Kč / týden / celý objekt při plném obsazení chalupy 12 osobami (84 Kč/os./pobyt)

 

- v jarních a podzimních měsících (duben - květen, září - listopad) se doplatek za elektřinu pohybuje od 1.000 - 2.500 Kč / týden / celý objekt při plném obsazení chalupy 12 osobami (208 Kč/os./pobyt)

- v zimních měsících (listopad - březen) se doplatek za elektřinu pohybu od 2.000 - 4.500 Kč / týden / celý objekt při plném obsazení chalupy 12 osobami (375 Kč/os./pobyt)

Výše uvedené je orientační a finální doplatek za elektřinu může být odlišný. Doplatek je závislý primárně na nastavené teplotě vytápění objektu (ideální je max. 22 st. na termostatu), nahřívání bojleru (časté sprchování, koupání ve vaně) a vaření. Výše uvedené ceny nejsou garantované a slouží jako přehled, který vychází z průměrných doplatků předchozích hostů!

 

 

bottom of page